MAL209639102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL209639102E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 500V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.756" (70.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 195mOhm
Ratings -
Series 096 PLL-4TSI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 7.95 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 176 mOhms