MAL210656103E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL210656103E3
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 25V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.535" (89.80mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.504" (12.80mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 106 PED-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 31 mOhms