MAL210658333E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL210658333E3
Beschreibung:
CAP ALUM 33000UF 63V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.402" (111.80mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.559" Dia (65.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23.5 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 106 PED-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 33000 µF
Package Bulk
Impedance 8 mOhms