MAL211917221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL211917221E3
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 40V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 650mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 119 AHT-DIN
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 480 mOhms