MAL211918471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL211918471E3
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 63V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.496" L (18.00mm x 38.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.13 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 119 AHT-DIN
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 150 mOhms