MAL212046152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL212046152E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 25V T/H
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 49mOhm
Ratings AEC-Q200
Series 120 ATC
Package / Case Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 2.89 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 46 mOhms