MAL212310151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL212310151E3
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Ratings -
Series SAL-A 123
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 600 mOhms