MAL212327101E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL212327101E3
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 40V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 220 mA @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series 123 SAL-A
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 600 mOhms