MAL212517152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL212517152E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 40V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.15 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 106mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 125 ALS
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.61 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Box
Impedance 98 mOhms