MAL212526102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL212526102E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.181" L (10.00mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 490 mA @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 212mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 125 ALS
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 637 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Box
Impedance 260 mOhms