Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL214099816E3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.654" L x 0.654" W (16.60mm x 16.60mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 412.5 mA @ 100 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | 140 CRH |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 150 mOhms |