MAL214635471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL214635471E3
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Auf Lager : 2376
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series 146 RTI
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 620 mA @ 100 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 120 mOhms