MAL224650122E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL224650122E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.235 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series 246 RTI-V
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.9 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1200 µF
Package Box
Impedance 34 mOhms