MAL229956122E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL229956122E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP
Auf Lager : 568
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.228" (82.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.34 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 299 PHL-4TSI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 6.51 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 80 mOhms