MAL229957152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL229957152E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.016" (102.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.67 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 299 PHL-4TSI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 8.505 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 50 mOhms