MAL250037822E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL250037822E3
Beschreibung:
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.886" (225.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.992" Dia (76.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 43.3 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series 500 PGP-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 8200 µF
Package Bulk
Impedance 13 mOhms