MAL250116222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL250116222E3
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.165" (105.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.81 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 87mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series 501 PGM-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 11.715 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Box
Impedance 65 mOhms