MAL250139103E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL250139103E3
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.602" (193.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.520" Dia (89.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 25 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 26mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series 501 PGM-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 37.5 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 µF
Package Box
Impedance 22 mOhms