Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL250156152E3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 3.299" (83.80mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.874" (22.20mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.008" Dia (51.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 6.32 A @ 100 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 125mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 85°C |
| Ratings | - |
| Series | 501 PGM-ST |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 9.48 A @ 10 kHz |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 1500 µF |
| Package | Box |
| Impedance | 92 mOhms |