onsemi
Produkt-Nr.:
MAN3980A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED 7-SEG DISP CC HRED RHDP .3"
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Size / Dimension | 0.738" H x 0.386" W x 0.200" D (18.75mm x 9.80mm x 5.08mm) |
| Millicandela Rating | 1.9mcd |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 600mW |
| Common Pin | Common Cathode |
| Package / Case | 10-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Characters | 1 |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 0.30" (7.62mm) |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.5V (Max) |
| Wavelength - Peak | 635nm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MAN39 |