MAP110-1012
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
MAP110-1012
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 90W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, cCSAus, CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.30" W x 1.97" H (177.8mm x 109.2mm x 50.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7.5 A
Series MAP110 (110W)
Power (Watts) 90W (120W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 80%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC