Zuhause / TVS Diodes / MAPLAD36KP120AE3
minImg
MAPLAD36KP120AE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MAPLAD36KP120AE3
Beschreibung:
TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 187A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V