Zuhause / TVS Diodes / MAPLAD36KP220A
minImg
MAPLAD36KP220A
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MAPLAD36KP220A
Beschreibung:
TVS DIODE 220VWM 356VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 102A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 245V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V