u-blox
Produkt-Nr.:
MAX-8Q-0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RF RX GLONASS/GNSS/GPS 1.575GHZ
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Data Interface | I²C, UART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Antenna Connector | - |
| Modulation or Protocol | GLONASS, GNSS, GPS |
| Series | MAX-8 |
| Sensitivity | -166dBm |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 18-SMD Module |
| Current - Receiving | - |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Rate (Max) | - |
| Mfr | u-blox |
| Frequency | 1.575GHz |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX-8Q |