Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX1032BEUG+
Hersteller:
Paket:
24-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC ADC 14BIT SAR 24TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$14.5635
$14.5635
10
$13.38455
$133.8455
25
$12.82956
$320.739
100
$11.30405
$1130.405
250
$10.74925
$2687.3125
500
$10.4025
$5201.25
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Architecture | SAR |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of Inputs | 4, 8 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 14 |
| Features | PGA |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 115k |
| Base Product Number | MAX1032 |