Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX1072ETC+
Hersteller:
Paket:
12-TQFN (4x4)
Charge:
-
Beschreibung:
IC ADC 10BIT SAR 12TQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.291
$9.291
10
$8.3942
$83.942
25
$8.00432
$200.108
100
$6.95001
$695.001
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.25V |
| Input Type | Differential |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Configuration | S/H-ADC |
| Architecture | SAR |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-TQFN (4x4) |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 12-WQFN Exposed Pad |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 10 |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 1.8M |
| Base Product Number | MAX1072 |