MAX15006AASA+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX15006AASA+
Paket:
8-SOIC-EP
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA 8SOIC
Auf Lager : 3128
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 17 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 66dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 150 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC-EP
Control Features -
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1V @ 50mA