MAX15007CATT/V+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX15007CATT/V+T
Paket:
6-TDFN (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR POS ADJ 50MA 6TDFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 16 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 66dB (100Hz)
Output Type Adjustable
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 150 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 10V
Product Status Active
Supplier Device Package 6-TDFN (3x3)
Control Features Enable
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 50mA