MAX16903SATB33+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX16903SATB33+T
Paket:
10-TDFN (3x3)
Beschreibung:
IC INTEGRATED CIRCUIT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 28V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 10-TDFN (3x3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.5V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 10-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V