MAX17501HATB+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX17501HATB+
Paket:
10-TDFN (3x2)
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJ 500MA 10TDFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 60V
Output Type Adjustable
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 55.2V
Product Status Active
Supplier Device Package 10-TDFN (3x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series Himalaya
Function Step-Down
Package / Case 10-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 300kHz
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.9V