Zuhause / LED Drivers / MAX20090BATP/V+T
minImg
MAX20090BATP/V+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX20090BATP/V+T
Paket:
20-TQFN (4x4)
Beschreibung:
IC LED DRIVER CTRLR PWM 20TQFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Applications Automotive, Commercial & Industrial Lighting
Voltage - Supply (Min) 5V
Topology SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 20-TQFN (4x4)
Internal Switch(s) No
Number of Outputs 1
Series Automotive, AEC-Q100
Type DC DC Controller
Package / Case 20-WFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply (Max) 65V
Voltage - Output 65V
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Frequency 200kHz ~ 2.2MHz