MAX26K200D
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
MAX26K200D
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 26.2K OHM 0.5% 0.3W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 26.2 kOhms
Series MA
Power (Watts) 0.3W