MAX2902ETI+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX2902ETI+T
Paket:
28-TQFN (5x5)
Beschreibung:
RF TX IC ASK 902-928MHZ 28WFQFN
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 200mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ISM
Data Interface PCB, Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-TQFN (5x5)
Power - Output 20dBm
Antenna Connector PCB, Surface Mount
Modulation or Protocol ASK, BPSK
Series -
Memory Size -
Package / Case 28-WFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply 2.7V ~ 4.5V
Data Rate (Max) -
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Frequency 902MHz ~ 928MHz