MAX6126B21+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX6126B21+T
Paket:
8-uMAX/uSOP
Beschreibung:
IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1.3µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 725µA
Temperature Coefficient 12ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-uMAX/uSOP
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.048V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.7V ~ 12.6V