MAX6143BASA10+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX6143BASA10+
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC VREF SERIES 0.1% 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 18µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 30 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 700µA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 29µVrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Package Tube
Voltage - Input 12V ~ 40V