MAX6481BL25BD3+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX6481BL25BD3+T
Paket:
6-UCSP (1.52x1.52)
Beschreibung:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 6UCSP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 136 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR -
Output Type Adjustable (Fixed)
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 96 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5.5V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-UCSP (1.52x1.52)
Control Features Reset, Shutdown
Series -
Package / Case 6-UFBGA, CSPBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V (2.5V)
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 300mA