MAX6505UTP055+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX6505UTP055+T
Paket:
SOT-6
Beschreibung:
IC TEMP SWITCH DL TRIP SOT23-6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Open Drain
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 40µA
Product Status Obsolete
Switching Temperature 55°C
Supplier Device Package SOT-6
Current - Output (Max) 20mA
Selectable Hysteresis No
Series -
Accuracy ±3.5°C
Package / Case SOT-23-6
Voltage - Supply 2.5 V ~ 5.5 V