MAX8887EZK25+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Produkt-Nr.:
MAX8887EZK25+T
Paket:
TSOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LIN 2.5V 300MA TSOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 60dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 65 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V