MBA0204AC3600FC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MBA0204AC3600FC100
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 360 OHM 1% 0.4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 360 Ohms
Series MBA/SMA 0204 HF
Power (Watts) 0.4W