MBKK1608TR68N
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MBKK1608TR68N
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 680NH 1.2A 120MOHM SMD
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 680 nH