MBY250K00B
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
MBY250K00B
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 250K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 250 kOhms
Series MB
Power (Watts) 0.3W