MC33375D-2.5
onsemi
Produkt-Nr.:
MC33375D-2.5
Hersteller:
onsemi
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 200 µA
PSRR 75dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 13V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 300mA