MC33HB2000FK
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MC33HB2000FK
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
32-PQFN (8x8)
Beschreibung:
IC HALF BRIDGE DRIVER 3A 32QFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Applications DC Motors, General Purpose
Output Configuration Half Bridge
Voltage - Load 5V ~ 28V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 32-PQFN (8x8)
Series -
Package / Case 32-PowerQFN
Technology Power MOSFET
Voltage - Supply 3.3V ~ 5V