MC35XS3500DHFK
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MC35XS3500DHFK
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
24-PQFN (12x12)
Beschreibung:
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:6 24PQFN
Auf Lager : 167
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type -
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:6
Voltage - Load 7V ~ 20V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Typ) 35mOhm (Max)
Supplier Device Package 24-PQFN (12x12)
Current - Output (Max) -
Number of Outputs 6
Series -
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Package / Case 24-PowerQFN
Mfr NXP USA Inc.
Features Watchdog Timer
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V