MC68332ACEH20
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MC68332ACEH20
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
132-PQFP (24.13x24.13)
Beschreibung:
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor CPU32
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 15
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 132-PQFP (24.13x24.13)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series M683xx
Package / Case 132-BQFP Bumpered
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity EBI/EMI, SCI, SPI, UART/USART
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V