MC68360ZQ33L
Freescale Semiconductor
Produkt-Nr.:
MC68360ZQ33L
Paket:
357-PBGA (25x25)
Beschreibung:
IC MPU M683XX 33MHZ 357BGA
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor CPU32+
Speed 33MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 357-PBGA (25x25)
Series M683xx
Package / Case 357-BBGA
Additional Interfaces SCC, SMC, SPI
Ethernet 10Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr Freescale Semiconductor
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 5.0V