MC68EN360EM25VL
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MC68EN360EM25VL
Paket:
240-FQFP (32x32)
Beschreibung:
IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor CPU32+
Speed 25MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 240-FQFP (32x32)
Series M683xx
Package / Case 240-BFQFP
Additional Interfaces SCC, SMC, SPI
Ethernet 10Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V