MC7448VU1267NC
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MC7448VU1267NC
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
360-FCCBGA (25x25)
Beschreibung:
IC MPU MPC74XX 1.267GHZ 360BGA
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC G4
Speed 1.267GHz
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 360-FCCBGA (25x25)
Series MPC74xx
Package / Case 360-CBGA, FCCBGA
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers -
Voltage - I/O 1.5V, 1.8V, 2.5V