MC74ACT240DWG
onsemi
Produkt-Nr.:
MC74ACT240DWG
Hersteller:
onsemi
Paket:
20-SOIC
Beschreibung:
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SOIC
Auf Lager : 328
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 4
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SOIC
Series 74ACT
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Number of Elements 2
Package Tube
Current - Output High, Low 24mA, 24mA