MC78M12ACDTRK
onsemi
Produkt-Nr.:
MC78M12ACDTRK
Hersteller:
onsemi
Paket:
DPAK
Beschreibung:
IC REG LINEAR 12V 500MA DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V